logo Grodziskiego Klubu Żeglarskiego

Klub

Grodziski Klub Żeglarski “Czysty Wiatr” został założony w październiku 2003 r. z inicjatywy instruktorów harcerskich i byłego Szczepu Wodniackiego. Sama idea zintegrowania środowiska w tematach żeglarskim i turystycznym może dać nam szansę na większy “dostęp” do środowiska oraz pomóc szkole w wychowaniu młodzieży.
Naszymi podstawowymi celami są:

  • organizowanie i propagowanie żeglarstwa turystycznego i rekreacyjnego wśród członków, harcerzy i rodzin członków klubu
  • upowszechnianiu wiedzy o ochronie naturalnego środowiska wodnego
  • organizowanie szkoleń żeglarskich dla członków klubu, młodzieży, harcerzy i szerokich rzesz społeczeństwa Grodziska i okolic
  • organizowanie zajęć dla dzieci z rodzin patologicznych
  • uczestnictwo w imprezach oraz organizowanie imprez sportowo-turystycznych na terenie działalności klubu, oraz czynne wspieranie władz miasta i powiatu Grodzisk Maz. w podejmowaniu akcji na rzecz ochrony środowiska

Oprócz realizacji wytyczonych celów wychowawczych Klub organizuje rejsy stażowo-szkoleniowe na małych i średnich jachtach, prowadzenie szkoleń i kursy żeglarskie, wystawy, spotkania itp.

Dumni możemy być z faktu, że nasi członkowie to prawdziwi wolontariusze, a łączy ich chęć pracy z młodzieżą i pasja żeglarska.
Zarząd Klubu:

  • Prezes i przewodniczący: Mirosław Łyszkowski

Członkowie zarządu:

  • Urszula Muchajer – Skarbnik
  • Zbigniew Sakowski
  • Stanisław Firlej
  • Romuald Wąsikowski

Komisja rewizyjna:

  • Bogdan Belke – przewodniczący
  • Janusz Sobieraj
  • Paweł Samoraj

Członkowie klubu:

  • Julia Muchajer
  • Klaudia Wołyńska
  • Filip Grudniewski
  • Damian Mikusek
  • Adam Zdrojewski
  • Karol Zawadzki
  • Michał Pura
  • Wojciech Penda
  • Robert Muchajer
  • Grażyna Belke
  • Jacek Adamus
  • Aleksandra Kapuściak
  • Sławomir Lachowski
  • Jolanta Wąsikowska
  • Beata Banderowicz
  • Izabela Lachowska
  • Magdalena Wąsikowska
  • Jarosław Pieńkos
  • Elżbieta Milczarek
  • Jarosław Wiśniewski
  • Michał Milczarek
  • Krzysztof Zieliński
  • Aleksandra Sroczyńska
  • Małgorzata Araszkiewicz
  • Mariusz Glinkowski
  • Marta Matusiak
  • Leszek Wąsik
  • Piotr Macher
  • Bogumiła Dyrek
  • Rafał Cygielski
  • Szymon Muchajer
  • Norbert Gąsiorowski
  • Andrzej Stefanowicz
  • Michał Gaca
  • Małgorzata Roślak – Olczyk
  • Marcin Olczyk
  • Magdalena Jaworska
  • Jacek Marciniak
  • Mariusz Glinkowski
  • Andrzej Dembowski
  • Sławomir Araszkiewicz
  • Dariusz Pura
  • Paweł Samoraj
  • Marlena Kurowska
  • Stanisław Firlej
  • Grzegorz Benedykciński

Dziecięca Akademia Żeglarska

Kadra:

  • Julia Muchajer
  • Damian Mikusek
  • Filip Grudniewski
  • Michał Grudniewski
  • Daniel Anuszewski
  • Błażej Szymański
  • Mikołaj Zakrzewski
  • Kamil Wasilewski
  • Martyna Śladewska
  • Weronika Kostrzewa

Uczestnicy:

  • Karol Głębiński
  • Zuzia Głębińska
  • Wiktor Pawlak
  • Ela Rokicka
  • Marianna Łęgowska
  • Hanna Mierzwińska
  • Alicja Mierzwińska
  • Szymon Matysiak
  • Bartłomiej Matulewicz
  • Szymon Hejduk
  • Gabriela Sadowska
  • Szymon Sadowski
  • Mikołaj Bączyk
  • Małgorzata Mazurek
  • Lili Michalska
  • Dominik Pastuszko
  • Michał Maroszek
  • Jakub Śrutwa
  • Konrad Buchcic
  • Patryk Kuldanek
  • Matylda Zięba
  • Konrad Zakrzewski
  • Franciszek Woźniak
  • Michał Bombiński
  • Cyprian Kiełbasiński
  • Marta Giszter
  • Aleksander Giszter
  • Aleksandra Boligłowa
  • Julia Boligłowa
  • Wiktor Buchcic
  • Lena Macher
  • Filip Falencki
  • Julia Wyliniak
  • Patryk Kuldaszek
  • Natalia Grabska
  • Maciej Kozak

sekcja   turystyki wodnej i pieszej  ” KRAJ – OBRAZY ”

- Janusz Sobieraj
- Aurelia Sobieraj
- Małgorzata Soczewicz
- Halina Krajewska
- Tomasz Krajewski
- Łukasz Nowacki
- Teresa Wąsik
- Mieczysław Thill
- Dorota Gradek
- Jerzy Ostalski
- Dorota Tyszkowska
- Zbigniew Grabek
- Paweł Zdrojewski
- Maria Mikołajczyk
- Piotr Paweł Ciesielczyk
- Izabela Pawłowska
- Ludwika Malec
- Ewa Zielińska – Król
- Luiza Jabłońska
- Mariola Sokólska – Pałutrenko
- Małgorzata Miastowska
- Irena Skowrońska
- Maria Gnatowska
- Izabela Suwara
- Beata Rozińska
- Jarosław Jabłoński
- Zbigniew Reluga
- Jerzy Tuszyński
- Joanna Tuszyńska
- Maryla Miklaszewska
- Kazimierz Miklaszewski

Kapela szantowa “Czysty Wiatr”

  • Michał Gaca – gitara, bas, śpiew
  • Andrzej Dębowski – gitara, śpiew
  • Filip Grudniewski – gitara, ukulele, śpiew
  • Julia Muchajer – śpiew
  • Martyna Śladewska – mandolina,śpiew

Osoby współpracujące

  • Wiesława Śleszyńska

Członkowie Wspierający

  • Dominik Życki
  • Monika Witkowska
  • Zbigniew Dubicki
  • Grzegorz Dymecki
  • Waldemar Dobosz
  • Waldemar Heflich

Partnerzy Klubu:

Grodziski Klub Żeglarski Czysty Wiatr
czystywiatr@czystywiatr.pl

Code&Design:

Adrian Chmielarski