logo Grodziskiego Klubu Żeglarskiego

22 maj 2024

Leonid Teliga i jego miasto – Grodzisk Mazowiecki

Zamieszczene przez: Marcin Pura

Możliwość komentowania jest wyłączona

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grodziski Klub Żeglarski „Czysty Wiatr” oraz Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie,  „Leonid Teliga i jego miasto – Grodzisk Mazowiecki”.

O wyprawie Leonida Teligi w 55 rocznicę zakończenia jego rejsu, zapraszamy na rozmowę z Wiesławą Śleszyńską, autorką książki „Oczy pełne morza. Leonid Teliga i jego miasto – Grodzisk Mazowiecki” oraz z Andrzejem Jaźwińskim, autorem książki „Smak jachtingu”.

Spotkanie poprowadzą Janusz Sobieraj oraz Mirosław Łyszkowski.

Wiesława Śleszyńska

(ur. w 1969 roku) z wykształcenia i zamiłowania nauczycielka języka polskiego. Ukończyła Uniwersytet Warszawski, jest magistrem w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa. Od 1955 roku związana ze szkołami noszącymi imię Leonida Teligi, najpierw jako nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 5 w Grodzisku Mazowieckim, później w Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Mazowieckim. Uważa, że dzięki naśladowaniu determinacji Leonida Teligi w dążeniu do celu, można spełnić wiele mniejszych i większych marzeń. Ona jedno z nich już spełniła – to właśnie ta książka.

Andrzej Jaźwiński

Żeglarz, instruktor jachtowy, kapitan, Ocean-Going Motor Boat Master. Absolwent Turystyki i Rekreacji AWFiS w Gdańsku. Pasjonat jachtingu o bogatym doświadczeniu oceanicznym. Kapitan i uczestnik wielu rejsów morskich: szkoleniowych, regatowych i turystycznych. Przez wiele lat pracował na luksusowym jachcie prywatnego armatora. Dzisiaj dzieli się swoim doświadczeniem i przemyśleniami z innymi.

“Smak Jachtingu” – to książka, która wprowadza nas w elitarny świat luksusowych jachtów. Świat niedostępny dla przeciętnego żeglarza. Świat, którego nie poznamy z pokładu czarterowego jachtu. Autor pokazuje nam jak do tego zamkniętego kręgu trafić. Udowadnia, że wiele nie trzeba, by się tam znaleźć, że nie potrzeba własnego mega jachtu, by takie życie prowadzić, że jachting i luksus mogą być dla każdego, bogatego i biednego. Jedni jachty kupują, a drudzy na nich żeglują i pracują. Łączy ich wspólna pasja. I z takiej pasji ta książka powstała.

Zapraszamy 3 czerwca (poniedziałek), godz. 18:00

Biblioteka Główna (II p. Mediateki)

w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 Maja 57.

 

Wstęp na wydarzenie jest darmowy!

Komentarze do wpisu: "Leonid Teliga i jego miasto – Grodzisk Mazowiecki"

Brak odpowiedzi

Komentarze są wyłączone.

Partnerzy Klubu:

Grodziski Klub Żeglarski Czysty Wiatr
czystywiatr@czystywiatr.pl

Code&Design:

Adrian Chmielarski